Valamikor, esténként villanyoltás után a takarónk alatt írtuk naplónkat, amit azután hosszú éveken keresztül rejtegethettünk a kíváncsi szemek elől. Mára a zseblámpafénynél tollal írt titkok helyett az interneten vezetett webnaplók jöttek divatba. Jóllehet általában a blogírók nem legféltettebb titkaikat osztják meg a nagyvilággal, a bejegyzéseket végigolvasva azonban képet kaphatunk a szerzőről.
A blogról kezdetben azt tartották, nem több egy internetre feltöltött naplónál, amelyben túlzottan extrovertált emberek osztják meg legszemélyesebb gondolataikat a nagyvilággal. Mára a blog önálló műfajjá vált, amelyben a bloggerek nemcsak az érzéseiket, gondolataikat osztják meg, hanem tapasztalataikat, jó tanácsaikat is. Megjelentek a tematikus blogok, köztük a politikával, közélettel, filmekkel, sorozatokkal és fogyasztói panaszokkal foglalkozók is. A blogokban sok esetben nem csupán egyszerű szöveges leírásokat olvashatunk, hanem képeket, zenéket, videókat is találunk, az olvasók pedig hozzászólásaikkal általában azonnal reagálhatnak az írásra, kifejezve tetszésüket vagy épp nemtetszésüket, esetleg gazdagíthatják a blogger által megadott adatok körét, ezzel is színesítve egy-egy beszámolót.
Aki maga is belevágna:
Saját blogot indítani nem ördöngösség. Nem szükséges hozzá sem programozási tudás, sem komolyabb internetes tapasztalat, aki megbirkózik egy szövegszerkesztő programmal, annak egy blogmotor sem jelent majd problémát. Blogot pár perc alatt létre lehet hozni, számos magyar és külföldi szolgáltatónál is, mindenféle költség nélkül. Kezdőknek talán egyszerűbb lehet egy olyan magyar oldallal indítani, mint például a blog.hu vagy a freeblog.hu, de a legnagyobb külföldi blogszolgáltatók oldalán ilyen a blogspot.com vagy a wordpress.com is elboldogul bárki, aki legalább alapszinten beszél angolul.
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu